• rozwiń

Złudzeń nie mamy: Ceny będą mocno rosły

Złudzeń nie mamy: Ceny będą mocno rosły
Foto: TVN24 Foto: Aż 48 proc. Polaków uważa, że ceny zdecydowanie będą rosły

Zdecydowanie, ceny będą rosły - tak uważa większość Polaków. Sondaż przeprowadzono w związku z prognozami gospodarczymi, który prognozuje silny wzrost inflacji.

W połowie kwietnia GUS poinformował, że w marcu inflacja osiągnęła poziom najwyższy od września 2008 roku i wyniosła 4,3 proc. w ujęciu rocznym. Z danych urzędu wynika również, że w porównaniu do lutego ceny w marcu podskoczyły o 0,9 proc.

MillwardBrown SMG/KRC zapytał więc Polaków czy w związku z danymi GUS o wzroście inflacji i cen spodziewają się, że w najbliższej przyszłości ceny nadal będą rosły? Aż 88 proc. pytanych stwierdziło, że na pewno i raczej tak się będzie działo (48 proc. - zdecydowanie tak; 40 proc. - raczej tak).

Tylko niespełna co dziesiąty ankietowany (9 proc.) uznał, że raczej nie trzeba się obawiać wzrostu cen, a tylko co setny z pytanych (1 proc.) odpowiedział: zdecydowanie nie. Także jeden procent Polaków nie potrafił ocenić sytuacji.

ktom/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane