• rozwiń

Złoty znów słabnie w oczach

Złoty znów słabnie w oczach
Foto: scx.hu Foto: Od piatku złoty stracił około 10 groszy do euro

Polska waluta jest w poniedziałek najsłabsza od 20 lutego. Na całym świecie spadają ceny akcji, a amerykańskie indeksy ustanawiają kolejne 12-letnie minima. To powoduje wyprzedaż walut w całym naszym regionie. Na koniec dnia euro kosztowało prawie 4,76 zł, dolar 3,79 zł, a szwajcarski frank 3,23 zł.

Analitycy mówią na dodatek, że w tym tygodniu dalej będzie presja na osłabienie złotego. Jeśli jednak nie dojdzie do przekroczenia progu 4,84 zł za euro, przyszły tydzień może przynieść silne umocnienie krajowej waluty.

- Ten tydzień będzie stał dla naszej waluty pod znakiem osłabienia lub przynajmniej presji na osłabienie - powiedział Jan Koprowski z BNP Paribas.

- Zamknięcie powyżej poziomu 4,84 będzie sugerowało powrót do najwyższych poziomów. Jeżeli jednak w tym tygodniu nie nastąpi przecena złotego, spodziewamy się silnego umocnienia krajowej waluty w przyszłym tygodniu - dodał.

Tomasz Mączka z X-trade Borkers napisał w poniedziałkowej analizie technicznej, że wojna o kurs odbędzie się juz na poziomie 4,78 zł za euro. Jeżeli złoty osłabnie bardziej, nastąpi kolejny atak na szczyty.

ram//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane