• rozwiń

Złoty znów mocno traci. Przez "turbulencje" na rynkach wschodzących

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Polska waluta w czwartek znów mocno traci na wartości. Wszystko przez zawirowania na rynkach wschodzących - wskazują analitycy. Na działania inwestorów wpłynęła też wczorajsza decyzja Fed o ograniczeniu programu skupu obligacji.

Jeszcze o godz. 8.00 za dolara trzeba było zapłacić 3,0863 zł, za euro 4,2142 zł, a za franka 3,4429 zł. Przed 12:00 kursy wynosiły odpowiednio 3,11, 4,23 i 3,46 złote.

Kilka tygodni wahań

Bartosz Sawicki, analityk TMS Brokers uważa, że w najbliższych tygodniach inwestorzy nadal będą zmagać się z turbulencjami na rynkach wschodzących. Na wahania kursów walut wpływa również decyzja Fed.

- Jeżeli dane z amerykańskiej gospodarki dalej będą wyglądać wyśmienicie, a wszystko na to wskazuje, to rynki wschodzące dalej będą pod presją - uważa Sawicki.

Dobre dane to za mało

Analityk twierdzi, że dobre dane dotyczące krajowej gospodarki na razie nie są w stanie wystarczająco wzmocnić polskiej waluty.

- Rada Polityki Pieniężnej zobowiązała się do utrzymania rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych do połowy roku. Tak długo jak poprawna koniunktury nie znajdzie wyraźnego odzwierciedlenia na rynku stopy procentowej, tak długo złoty będzie pozostawał obojętny na czynniki krajowe, które są obecnie sprzyjające - tłumaczy Sawicki.

Ekspert twierdzi, że niski kurs złotego wpłynie korzystnie na polski eksport. - Natomiast to, co niepokoi biznes, to zmienność i brak przewidywalności, a to może niekorzystnie wpłynąć na prowadzenie przedsiębiorstw - uważa Sawicki.

Zmiany na rynku walutowym na bieżąco śledzi Rafał Hirsch. Jego relację na żywo można czytać na TVN24bis.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane