• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Złoty wreszcie się trochę umocnił

Złoty wreszcie się trochę umocnił
Foto: TVN24 Foto: Złoty odrobił część strat

Złoty odrobił część strat z ostatnich dwóch sesji. Koniec tygodnia sprzyjał zamykaniu pozycji i realizacji zysków, co spowodowało wzrost kursu polskiej waluty wobec dolara i euro.

Według uczestników rynku, umocnienie to efekt realizacji zysków, której sprzyjało zamykanie pozycji wraz z końcem tygodnia. Częściowo pomogły w tym dobre dane z USA, choć jeszcze przed tymi informacjami złoty wzmocnił się do 3,81 zł za euro.

Zdaniem analityków TMS Brokers piątkowe notowania były skorelowane z rynkiem międzynarodowym wobec braku publikacji danych makroekonomicznych w Polsce.

- W przyszłym tygodniu także nie poznamy wielu danych o charakterze fundamentalnym z Polski, więc należy uważnie obserwować rynki zagraniczne. Z obserwowanych w ostatnich dniach ruchów widać, jak duży wpływ na rynki ma zwiększenie awersji do ryzyka - ocenia TMS Brokers.

Jedną z przyczyn niepewności jest także polityczny kryzys w Polsce. Zdaniem Marka Kaczora z PKO BP, utrzymywanie się tej niepewności jest jednym z czynników osłabiających polskie obligacje.

Na ostatniej sesji w tym tygodniu niewiele się działo. Aktywność inwestorów była znikoma, a obroty niewielkie.

- W ciągu dnia ceny obligacji wzrosły wobec otwarcia, ale był to wzrost nieznaczny. Działo się tak ze względu na zamieszanie polityczne i serię komentarzy członków RPP. Wskazują one na to, że trzeba oczekiwać kolejnych podwyżek stóp i to szybciej niż później - powiedział Kaczor.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane