• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Złoty umocnił się do euro pod wpływem doniesień zagranicznych

Złoty umocnił się do euro pod wpływem doniesień zagranicznych
Foto: sxc.hu Foto: EBC nie zmienił polityki monetarnej

Pomyślne dane o rynku pracy z USA i brak zmiany polityki monetarnej przez Europejski Bank Centralny umocniły złotówkę do euro, ale osłabiły w stosunku do dolara. Po godz. 16 w czwartek za euro trzeba było zapłacić 4,22 zł, za dolara 3,40, a za franka szwajcarskiego 3,51 zł.

- Dzisiejszy dzień okazał się dobry dla złotego, który umocnił się wyraźnie w stosunku do euro. Najważniejszym wydarzeniem na rynku była decyzja Europejskiego Banku Centralnego, który nie zmienił stóp procentowych, jednak po raz kolejny dał inwestorom nadzieję na kolejne działania na rzecz poluzowania polityki monetarnej - powiedział analityk mBanku Kamil Maliszewski.

W reakcji na EBC

Strata złotego do dolara była pochodną reakcji pary euro-dolar na wystąpienie prezesa EBC Mario Draghiego, który nie ogłosił żadnych nowych działań - ocenił Jakub Stasik, analityk XTB.

Przypomniał, że z rynku pracy USA napłynął kolejny lepszy od oczekiwań odczyt, wpisując się w trend poprawy.

Zachowanie EBC doprowadziło do znaczącego osłabienia euro do dolara, jednak pomimo tego kurs dolara utrzymał się poniżej okolic 3,40 zł - dodał Maliszewski. Przypomniał, że na piątek zapowiadane są istotne odczyty z gospodarki amerykańskiej, które będą miały także znaczenia dla złotego.

- Jeżeli jednak uda się utrzymać kurs do euro poniżej poziomu 4,23 zł i do dolara poniżej okolic 3,40 zł na koniec tygodnia, to możemy liczyć na odreagowanie słabszej w ostatnim czasie polskiej waluty - ocenił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane