• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Złoty stabilny, ceny obligacji idą w górę

Złoty stabilny, ceny obligacji idą w górę
Foto: sxc.hu Foto: Złoty jest stabilny

W poniedziałek, przy małej płynności, kurs złotego jest stabilny, a ceny obligacji idą w górę w ślad za papierami niemieckimi. Dilerzy nie wykluczają w kolejnych dniach umocnienia złotego ku 4,20 za euro. Dla rynku długu istotne będą czwartkowe dane o inflacji.

- W poniedziałek nic się nie dzieje. Mała płynność, mało graczy - powiedział Marek Cherubin, diler walutowy BPH. - Od środy zaczyna się normalny handel. Jeśli nic globalnie się nie wydarzy, to jest szansa na umacnianie się złotego ku 4,20 za euro, w związku z tym, że jeśli będzie jakaś obniżka stóp NBP, to raczej w przyszłym roku, a nie w grudniu - dodał.

Istotne dane z GUS

Rynek długu umacnia się w ślad za obligacjami niemieckimi. W tym tygodniu, zdaniem dilerów, istotne będą czwartkowe dane GUS o inflacji w październiku. - Poniedziałkowa sesja jest bardzo spokojna, ale od rana widać ruch w cenach (...) Wypowiedzi członków RPP przeszły raczej bez echa - powiedział Krzysztof Bednarczyk, diler obligacji w Raiffesen Polbanku. - W tym tygodniu możliwa jest gra pod krajowe dane o inflacji" - dodał.

Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej oceniła, że warto zachować dostępne instrumenty polityki pieniężnej na wypadek materializacji nieprzewidzianych zaburzeń w gospodarce globalnej lub krajowej. Dodała, że zbyt szybkie wyzbycie się tych instrumentów byłoby nierozważne.

Z kolei Adam Glapiński uważa, że stopy procentowe są na wystarczająco niskim poziomie. Do zmiany stanowiska i opowiedzenia się za ich obniżką skłonić by go mogło pojawienie się groźby recesji w perspektywie 4 kwartałów lub gwałtowny napływ kapitału krótkoterminowego. Zastrzega, że projekcja tego nie sygnalizuje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane