• rozwiń

Złoty silny i stabilny

Złoty silny i stabilny
Foto: sxc.hu Foto: Złoty się trzyma

Polski złoty pokazuje swoja siłę. We wtorek nasza waluta drugi dzień z rzędu utrzymywała się poniżej poziomu 4 zł za euro. Analitycy podkreślają, że ta stabilizacja daje szansę na dalsze umocnienie polskiej waluty.

- Mamy dzisiaj stabilizację po wcześniejszym umocnieniu, a złoty porusza się w bardzo wąskim przedziale wokół 3,98 za euro - powiedziała analityk TMS Brokers Joanna Pluta. Ocenia, że taka stabilizacja - bez większego odreagowania - po silnym ruchu świadczy o sile złotego.

Czekając na piątkowe dane

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Turkiewicz, diler walutowy z BRE Banku. - Mamy do czynienia z konsolidacją. Udało nam się utrzymać poniżej poziomu 4 za euro. To jest optymistyczne dla złotego - powiedział. - Im bardziej potwierdzone jest to przebicie 4, tym bardziej otwiera to drogę do dalszego umocnienia. 3,88 to następny ważny, techniczny poziom. Danymi, które mogą wpłynąć na dalsze ruchy kursów, będą piątkowe informacje z amerykańskiego rynku pracy. Do tego czasu możemy mieć do czynienia ze stabilizacją - dodał.

We wtorek ok. godz. 18:55 za jedno euro płacono 3,97 zł, a za dolara 2,84 zł.

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane