• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Złoty silniejszy. Warto poczekać ze spłatą kredytu

Kursy walut dla przedsiębiorców. Jak przeliczyć kursy walut? Odtwórz: Kursy walut dla przedsiębiorców. Jak przeliczyć kursy walut?
Kursy walut dla przedsiębiorców. Jak przeliczyć kursy walut? "Źródło: TVN24 BiS"

Polska waluta jest coraz mocniejsza. Złoty wyraźnie umocnił się względem dolara, euro i szwajcarskiego franka. To dobra wiadomość dla kredytobiorców spłacających pożyczki w tych walutach. Oznacza to, że ich miesięczne raty będą mniejsze.

Złotówka umocniła się względem głównych walut; dolara, euro i szwajcarskiego franka. Andrzej Stefaniak diler walutowy DMK uważa, że zmiany na rynku walutowym to efekt m.in. obniżenia stóp procentowych przez węgierski bank centralny.

Złoty zyskuje

- Oznacza to, że w całym regionie mamy do czynienia z sytuacją, w której polskie realne stopy procentowe z uwzględnieniem przyszłej inflacji są najwyższymi. To powoduje, że inwestorzy zagraniczni, którzy zauważyli taką prawidłowość zaczynają wchodzić na polski rynek. Ten impuls, który dzisiaj powstał narodził się dokładnie o godz. 9, czyli kiedy gracze w Londynie weszli na rynek - mówi Stefaniak.

Zdaniem analityka widoczny dziś wzrost będzie kontynuowany w kolejnych dniach. - Warto zauważyć, że w ostatnich miesiącach na rynku złotego głównymi kupującymi byli inwestorzy z Nowego Jorku, Stanów Zjednoczonych. Kiedy i oni zaczną pracować około godziny 13, to najpewniej będziemy obserwować nasilenie tej tendencji - twierdzi Stefaniak.

Kiedy spłacać kredyt?

Zadłużeni w obcych walutach kredytobiorcy zdaniem Stefaniaka mogą jeszcze poczekać z kupnem euro, dolara czy franka szwajcarskiego, bo te waluty mogą jeszcze stracić na wartości. - Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to dopiero początek impulsu umacniania złotego. Warto odwlekać kupno krajowej waluty - radzi analityk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane