• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Złoty pozostanie słaby? Do końca roku

Złoty pozostanie słaby? Do końca roku
Foto: shutterstock.com Foto: Polski złoty słabnie

Złoty w środę osłabł, tracąc część zysków z ostatnich dni. Zdaniem analityków, złotówka może się chwilowo umocnić, ale w dłuższym terminie będzie słabła. W środę ok. 16.30 euro kosztowało 4,22, dolara 3,36, a frank szwajcarski - 3,51 zł.

- Na wartość polskiej waluty większego wpływu nie miały dane o zatrudnieniu oraz wynagrodzeniach. W październiku zatrudnienie wzrosło o średnio 0.8 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, czyli zgodnie z konsensusem prognoz, natomiast średnie wynagrodzenia o 3.8 proc. rok do roku, tym samym dynamika przewyższyła rynkowe oczekiwania na poziomie 3.3 proc. - powiedział Szymon Zajkowski z mBanku.

Złoty powinien zostać słaby

Zauważył, że lekko pozytywne zaskoczenie może cieszyć, to jednak dane nie odchyliły się od prognoz na tyle by w istotny sposób wpłynąć na oczekiwania odnośnie przyszłej decyzji Rady Polityki Pieniężnej ws. stóp procentowych. - W tym kontekście ważniejsze powinny okazać się czwartkowe dane o produkcji przemysłowej. Jeżeli potwierdza one utrzymywanie się dobrej koniunktury w rodzimej gospodarce, złoty może zyskać na wartości - ocenił.

Jednak zdaniem stratega PKO BP Jarosława Kosatego, w najbliższych dniach złoty powinien pozostawać słaby i do końca roku testować poziom 4,26 zł za euro. - W najbliższym czasie złoty postanie słaby, co związane jest ze słabością światowych gospodarek, w tym Chin. Nie pomagają krajowe dane w tym dobry PKB - powiedział Kosaty.

Jego zdaniem, do końca roku kurs powinien podążać w kierunku 4,26 zł za euro bez względu na to zrobi RPP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane