• rozwiń
  • WIG20 2229.01 -0.88%
  • WIG30 2525.33 -0.93%
  • WIG 58780.75 -0.61%
  • sWIG80 11557.54 -0.28%
  • mWIG40 3754.81 -0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:51

Dostosuj

Złoty Plus

Złoty Plus
Foto: TVN24 Foto: Sieć komórkowa Plus okazała się dla państwowych potentatów złotym interesem

Państwowi akcjonariusze będą mieć gigantyczne stopy zwrotu z inwestycji - spodziewa się "Puls Biznesu". W grze o przejęcie sieci komórkowej Plus pozostało sześciu graczy, którzy firmę wyceniają na sumę 16-18 miliardów złotych.

Według informacji gazety, spośród jedenastu oferentów do następnego etapu zakwalifikowano sześciu. Są to po połowie inwestorzy branżowi i finansowi.

Jako jednego z faworytów "PB" wymienia właściciela Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka, który już w ostatnich latach sporo inwestuje w telekomunikację. Innym z wymienianych przez gazetę oferentów jest skandynawska TeliaSonera. Natomiast według informacji "PB" wśród oferentów, którzy przeszli do drugiego etapu nie ma firmy należącej do południowomerykańskiego potentata Carlosa Slima.

Zainteresowani przejęciem Polkomtela - czyli operatora sieci Plus - zaoferowali bardzo wysokie - zdaniem dziennika - ceny, stąd też może to być transakcja roku na europejskim rynku telekomunikacyjnym. Wg nieoficjalnych informacji "PB", do drugiego etapu przeszły wstępne oferty zawierające się w przedziale od 16 do 18 mld zł. Najwyższą wycenę miał przedstawić jeden z inwestorów branżowych. Ci, którzy oferowali mniej niż 16 mld zł zostali odrzuceni.

To bardzo dobra informacja dla polskich akcjonariuszy Polkomtela: KGHM, Orlenu, PGE i Węglokoksu, którzy dzięki transakcji zarobią duże pieniądze. Najwyraźniej długoletnia inwestycja w zupełnie nowy dla nich segment rynku - telefonię komórkową - okaże się opłacalna. Z wyliczeń gazety, zainwestowany w przedsięwzięcie kapitał zwróci im się czterokrotnie.

Ostateczne oferty zainteresowanych przejęciem kontroli nad polskim operatorem komórkowym zostaną złożone w kwietniu, a transakcja sprzedaży akcji powinna się odbyć w maju - kończy "Puls Biznesu".

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane