• rozwiń

Złotówka ofiarą spekulacji

Złotówka ofiarą spekulacji
Foto: TVN24 Foto: Złotówka osiągnęła supersilną pozycję na tle innych walut

- Mocna złotówka to gra spekulacyjna. Nie ma innych przesłanek, które uzasadniałyby ostatnie umocnienie złotego - twierdzi Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej.

Potwierdzają się tym samym wcześniejsze oceny znawców rynku: silna złotówka i słaby dolar to wynik sztucznych zabiegów inwestorów na rynku ropy.

Złoty po czwartkowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego o podwyżce stóp, umocnił się wobec euro do rekordowego poziomu 3,3285.

- Nie ma podstaw do aż tak wysokich kursów - oceniła Halina Wasilewska-Trenkner, członkini Rady Polityki Pieniężnej. - To jest gra spekulacyjna i trzeba pomyśleć jak uspokoić sytuację - dodała.

Stopa NBP do 7 procent?

Wasilewska - Trenkner stwierdziła, że ostatnia decyzja Europejskiego Banku Centralnego o podwyżce stóp procentowych daje zielone światło dla Rady Polityki Pieniężnej. - Decyzja o podwyżce zapadnie wtedy kiedy okaże się, że inflacja nie zachowuje się tak jak zapisano w czerwcowej prognozie - powiedziała. Nie wykluczyła, że główna stopa NBP może wzrosnąć z obecnych 6. do 7 procent.

- Wiele zależy od tego, co wydarzy się w gospodarce - powiedziała Wasilewska-Trenkner.

O STOPACH PROCENTOWYCH CZYTAJ WIĘCEJ:

KREDYTY ZNÓW ZDROŻEJĄ?

KREDYTY W EURO PÓJDĄ W GÓRĘ

BĘDZIE O 5 PROCENT UBOŻEJ

O SPEKULACJACH CENAMI ROPY WIĘCEJ:

ROPA:NOWY REKORD WSZECHCZASÓW

IRAN: ZA CENY ROPY ODPOWIADAJĄ SPEKULANCI

lad/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane