• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Złote żniwa dla złomiarzy

Złote żniwa dla złomiarzy
Foto: TVN24 Foto: Żniwa dla złomiarzy

Stare rury, rynny, balustrady, krany czy wanny - to pozornie niepotrzebne śmieci. Ale można na nich nieźle zarobić. Zwłaszcza, że ceny złomu właśnie poszły w górę. Zorientowani mówią, że są rekordowe.

Popyt na złom jest olbrzymi. W Polsce, gdzie mimo kryzysu w Europie, cały czas sporo się buduje, stal jest na wagę złota. A często powstaje ze złomu, dlatego jego ceny mocno wzrosły. - Ceny złomu są zdecydowanie najdroższe chyba od jakiegoś okresu czasu, być może nawet w historii skupu złomu w Polsce - mówi Wojciech Wojtach, właściciel skupu złomu w Szczecinie.

Ciężko i drogo

I tak np. na zalegających w piwnicy starym rowerze i feldze można zarobić kilkanaście złotych. Utarg jest dużo większy np. po generalnym remoncie mieszkania. Sprzedać można umywalkę, wannę, kran, karnisz czy rury. Prawie wszystko. Im cięższe, tym lepsze. I im więcej metali kolorowych, np. aluminium i mosiądzu, czy tzw. stali kwasowych, tym lepiej. Za drzwi, wannę, zlewozmywak, kran i karnisz zarobimy jeszcze lepiej.

Producenci stali przewidują, że chętnych na stop żelaza z roku na rok będzie przybywać. Nawet po piłkarskim turnieju Euro w Polsce ciągle ma się dużo budować. Niczego nie można być jednak pewnym, bo ceny stali zmieniają się jak w kalejdoskopie.

mkg\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane