• rozwiń

Złota bańka pęknie z wielkim hukiem?

Złota bańka pęknie z wielkim hukiem?
Foto: TVN24 Foto: Ceny złota biją rekordy

Rekordowe ceny złota to bańka pompowana przez spekulantów, która w każdej chwili może pęknąć - ostrzega amerykański bank Wells Fargo. - Czujemy się zobowiązani, by podnieść alarm - piszą jego analitycy.

Narastające problemy z zadłużeniem w strefie euro i USA popychają inwestorów do tzw. bezpiecznych finansowych przystani. Dlatego w tym roku wartość kontraktów terminowych na złoto wzrosła już o 26 proc., a 11 sierpnia cena surowca osiągnęła rekordowy poziom 1 817,60 dol za uncję. Tyle, że jak zauważa bank, popyt na złoty kruszec napędzają spekulanci.


- Obserwowaliśmy już ekonomiczne zniszczenia wywołane poprzednimi bańkami i czujemy się zobowiązani do podniesienia alarmu na rynku – pisze w swoim raporcie analityk Wells Fargo Dean Junkans. Według niego złota bańka może pęknąć w każdej chwili.

Agencja Bloomberga sugeruje, że mogli już to wyczuć choćby tacy amerykańscy guru finansów jak George Soros czy Eric Mindich, którzy wycofują się z rynku złota.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane