• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zlikwidowane loty

Zlikwidowane loty
Foto: TVN24 Foto: LOT likwiduje niedochodowe połączenia

Polskie Linie Lotnicze od września nie będą wozić pasażerów z Warszawy do Kaliningradu. Władze spółki podkreślają, że decyzja ma charakter "wyłącznie ekonomiczny".

Loty na tej trasie znikną z harmonogramu od września. Nowe zarządzenie ma związek z wdrażaniem przez spółkę programu naprawczego. Rzecznik prasowy firmy Wojciech Kądziołka zaznaczył, że decyzja o zawieszeniu połączenia ma charakter "wyłącznie ekonomiczny".

Nie będzie to jednak jedyne cięcie zaplanowane przez LOT w ramach redukcji kosztów.

Koniec z lotami Warszawa-Hanower i Wrocław-Bruksela

W najbliższym czasie samoloty przestaną też latać z Warszawy do Hanoweru i z Wrocławia do Brukseli. Wszystkie trzy połączenia przynosiły ostatnio duże straty. Wcześniej LOT zrezygnował już z rejsów do Pekinu.

- Obecnie trudno mówić, kiedy LOT mógłby wrócić na zawieszone trasy. Będzie to możliwe, jeżeli znajdzie się odpowiednia liczba pasażerów, zapewniająca połączeniom opłacalność - powiedział Kądziołka.

Spółka szacuje, że działania naprawcze mogą przynieść do końca 2010 roku nawet 560 mln zł. Program zakłada ponadto m.in. lepsze wykorzystanie elektronicznych kanałów dystrybucji i obsługi klientów. Polski przewoźnik zamierza również opracować nowe modele działania dla spółek zależnych Centralwings i Eurolot.

ab /el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane