• rozwiń
  • WIG20 2207.90 -0.19%
  • WIG30 2497.14 -0.12%
  • WIG 57859.66 -0.22%
  • sWIG80 11426.16 -0.24%
  • mWIG40 3661.11 +0.33%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:13

Dostosuj

Zlicytują prawo do nienarodzonego araba

Zlicytują prawo do nienarodzonego araba
Foto: TVN24 Foto: Dni Konia Arabskiego rozpoczęte

W Janowie Podlaskim rozpoczynają się w piątek Dni Konia Arabskiego połączone ze słynną aukcją koni arabskich, zaplanowaną na niedzielę. Oprócz 39-ciu koni zlicytowane będzie prawo do posiadania nienarodzonego jeszcze źrebaka. Osoba, która wygra licytację, będzie mogła wskazać dowolnego ogiera, którym pokryta zostanie czempionka świata - klacz Pianissima.

Nietypowa oferta tegorocznej aukcji wynika z jej szczególnego charakteru. Odbędzie się ona już po raz 40.

Zanim jednak rozpocznie się aukcja, w piątek i w sobotę odbędzie się Narodowy Pokaz Koni Arabskich, w ramach którego zostaną wybrane czempionki i czempiony wśród koni arabskich, ze stadnin w Janowie Podlaskim, Białce i Michałowie. Będą też prezentowane konie prywatnych właścicieli.

Udział w aukcji zapowiedziała stała bywalczyni janowskich spotkań Shirley Watts wraz ze swoim sławnym mężem - perkusistą Rolling Stones Charlie Wattsem. Po zakończeniu aukcji odbędą się dni otwarte w stadninach. W poniedziałek Janowie Podlaskim i Białce, a we wtorek - w Michałowicach.
Podczas ubiegłorocznej aukcji w Janowie Podlaskim sprzedano 26 koni za 2,99 mln euro. Nie wszystkie oferowane znalazły nabywców głównie ze względu na cenę - polskie stadniny nie godzą się na kwoty poniżej 10 tys. euro.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane