• rozwiń

Temat: Biznes dla Ludzi

Zgubiliście cenną rzecz w hotelu? Mówimy, co robić

Kradzież w hotelu. Co zrobić? Odtwórz: Kradzież w hotelu. Co zrobić?
Foto: TVN24/Flickr/ Riviera Hotel & Casino Las Vegas | Video: TVN24 BiS Foto: Na "Biznes dla ludzi" zaprasza Jan Niedziałek | Video: Kradzież w hotelu. Co zrobić?

Co zrobić, gdy zgubimy cenna rzecz w hotelu? Czy możemy wówczas liczyć na odszkodowanie i kto je nam wypłaci? Na te pytania odpowiedział wraz z ekspertem Jan Niedziałek w programie "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Łukasz Oleksiuk, radca prawny z Kancelarii Legis twierdzi, że w pierwszej kolejności powinniśmy zgłosić naszą zgubę lub uszkodzenie naszego mienia właścicielowi obiektu.

Co zrobić?

- Hotel odpowiada nie tylko za utratę naszych przedmiotów, ale również za ich uszkodzenie. Powinniśmy się również domagać odszkodowania - tłumaczy radca prawny i dodaje, że powinniśmy ustalić wartość przedmiotu, który zgubiliśmy. - Bądź jaka jest wartość jego uszkodzenia.

Ekspert wyjaśnia, że ważne jest rozróżnienie na rzecz wniesioną i przechowywaną.

- Ta pierwsza to przedmiot, który jest przez nas wnoszony do hotelu. Natomiast rzecz przechowywaną możemy zostawić np. w depozycie ośrodka. Poza tym, że dana rzecz została wniesiona w fizycznej formie, to również podmiot, który się nią opiekuje, czyli np. hotel ma obowiązek dbania o ten przedmiot tak, aby zwrócił go nam w stanie niepogorszonym - tłumaczy Oleksiuk.

Pieniądze w hotelu

W wielu przypadkach hotel ma obowiązek przyjąć pieniądze do przechowania. - Jednak hotel może odmówić przyjęcia np. dużej kwoty jeżeli jej wartość jest większa nie odpowiada klasie ośrodka - twierdzi radca prawny. - Trzeba pamiętać, że hotel ponosi odpowiedzialność tylko wtedy, kiedy zgodził się przyjąć pieniądze - dodaje.

"Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane