• rozwiń

Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe bez zmian

Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe bez zmian
Foto: sxc.hu Foto: Stopy procentowe pozostały bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 4,75 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej jest zgodna z oczekiwaniami. Zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się, że stopy procentowe NBP pozostaną bez zmian przynajmniej do końca tego roku.

Środowa decyzja RPP oznacza, że stopa referencyjna NBP wynosi nadal 4,75 proc., stopa lombardowa 6,25 proc., depozytowa 3,25 proc., zaś redyskonta weksli 5,00 proc. Kolejne posiedzenie decyzyjne RPP odbędzie się w dniach 4-5 września.

W maju ostania zmiana

Rada po raz ostatni zmieniła poziom stóp procentowych w maju tego roku - podniosła je o 25 pkt bazowych, po 10 miesiącach stabilizacji. W ubiegłym roku RPP czterokrotnie podnosiła stopy: w styczniu, kwietniu, maju oraz czerwcu, łącznie o 100 pkt bazowych.

 Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane