• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zgadnij czy to L, V czy W

Zgadnij czy to L, V czy W
Foto: TVN24 Foto: Roubini: Rynki wschodzące mają lepsze perspektywy od rozwinietych gospodarek

Jak będzie wyglądać wychodzenie z trwającego kryzysu? Światu coraz bardziej zagraża recesja o dwóch dnach, czyli w kształcie litery "W" - uważa profesor Nouriel Roubini. Ekonomista, zwany "Doktorem Zagładą" gdyż przewidział obecny kryzys finansowy dodał, że najbardziej rozwinięte gospodarki świata jeszcze przez 3 lata będą rozwijać się poniżej swojego potencjału.

Roubini widzi lepsze perspektywy dla gospodarek rynków wschodzących - ale podkreśla, że ich wzrost w dużej mierze zależy od państw rozwiniętych.

- Jestem większym optymistą jeśli chodzi o rynki wschodzące, takie jak między innymi Chiny, Indie i Brazylia. Te kraje mają spore rezerwy i nadwyżki na rachunkach obrotów bieżących, a ich gospodarstwa domowe i systemy finansowe nie są nadmiernie zadłużone. Te gospodarki będą więc rosły w dużym tempie, jednak ich rozwój będzie ograniczony przez słabsze wyniki gospodarek rozwiniętych - powiedział Roubini.

Roubini napisał niedawno w "Financial Times", że odbicie na rynkach, które obserwujemy, może nie być trwałe i zakończyć się kolejną falą spadków.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane