• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Żegluga na Kanale Sueskim bezpieczna

Żegluga na Kanale Sueskim bezpieczna
Foto: U.S. Navy Foto: Amerykański okręt rakietowy USS Bainbridge (CGN-25) przepływający przez Kanał Sueski

Żegluga przez Kanał Sueski nie jest zagrożona, pomimo trwających w Egipcie niepokojów społecznych - powiedział w poniedziałek agencji Reutera Neil Roberts, przedstawiciel Lloyd's Market Association. To instytucja ubezpieczając m.in. transport morski.

- Nie dostrzegamy niczego, co dałoby nam jakikolwiek szczególny powód do obaw - zapewnił Roberts. - Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla statków i byłoby dla Egipcjan nienaturalne robić cokolwiek z Kanałem Sueskim, co zahamowałoby handel - ocenił.

Banki i szkoły mają wolne

Tymczasem szef egipskiego banku centralnego Hiszam Ramez powiedział agencji MENA, że tamtejsze banki będą zamknięte również we wtorek - trzeci dzień z rzędu. Nie wiadomo na razie, kiedy zostaną ponownie otwarte.

Nie działa też egipska giełda, zamknięte są szkoły.

Tysiące ludzi znów na placu

Tymczasem na kairskim placu Tahrir od rana zbierają się w poniedziałek tysiące ludzi - informuje Associated Press. Wielu demonstrantów spędziło tam noc, śpiąc na trawie lub w namiotach. Uczestnicy protestu wzywają do strajku generalnego i do nieposłuszeństwa obywatelskiego, mającego zmusić prezydenta Hosniego Mubaraka do odejścia.

jak/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane