• rozwiń

Zęby za połowę ceny

Zęby za połowę ceny
Foto: TVN24.pl Foto: Prezes NFZ chce zmienić finansowanie usług stomatologicznych

Za leczenie zębów będziemy mniej płacić. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz deklaruje w "Gazecie Prawnej", że połowę ceny wizyty będzie refundował Fundusz.

- Narodowy Fundusz Zdrowia planuje poprawić finansowanie stomatologii, która jest skandalicznie nisko opłacana - powiedział szef NFZ "GP". Na pytanie, dlaczego są w kraju powiaty, gdzie NFZ nie ma żadnych podpisanych umów z gabinetami stomatologicznymi - Sośnierz odparł, że właśnie z powodu niskiego finansowania.

- Oznacza to, że NFZ nie spełnia swojego obowiązku, bo jeszcze nikt nie wykreślił usług stomatologicznych z koszyka usług opłacanych ze środków publicznych. Dlatego chcemy m.in. uregulować kwestię dopłaty pacjentów do usług dentystycznych - stwierdził Andrzej Sośnierz. - Poziom cen za usługi stomatologiczne, jakie wyznaczył Fundusz, jest tak niski, że nie da się dalej tej fikcji utrzymywać. Jeżeli fundusz płaci 4 zł za wykonanie rentgena, to któremu świadczeniodawcy opłaca się jego wykonanie? - pyta retorycznie prezes NFZ. Andrzej Sośnierz chce doprowadzić refundację usług stomatologicznych do takiego stanu, by pacjent miał możliwość wyboru między gabinetami, gdzie zapłaci w całości za wykonaną usługę, a takimi, gdzie jest ona w połowie refundowana.

pol

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane