• rozwiń

Ze słynnego peronu piątego wreszcie odjechał pociąg

Ze słynnego peronu piątego wreszcie odjechał pociąg
Foto: TVN24 Foto: Słynny peron działa

Pierwsze pociągi odjechały w poniedziałek rano z peronu piątego katowickiego dworca. Niedziałający, choć wymieniony we wprowadzonym 12 grudnia rozkładzie jazdy, peron był jednym z symboli zimowego chaosu na kolei.

W związku z remontem katowickiego dworca, pierwsze pociągi z prowizorycznego peronu piątego miały odjechać już dwa miesiące temu. Ponieważ peron nie był gotowy, zmian nie wprowadzono, choć informowano o nich pasażerów. Ludzie kierowali się więc na peron i okazywało się, że go nie ma. Po tym, jak sprawa stała się głośna w mediach, w styczniu pracę w katowickim zakładzie PKP PLK straciła część kierownictwa.

Według informacji rzecznika katowickiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Jacka Karniewskiego, od poniedziałku - zgodnie z grudniowym rozkładem jazdy - z peronu piątego odjeżdża pięć pociągów, a trzy kolejne kończą tam bieg. Wszystkie to składy Tanich Linii Kolejowych należące do spółki PKP Intercity.

Nie tak łatwo

Choć "piąty" wreszcie działa, niełatwo do niego dotrzeć, ponieważ znajduje się w znacznej odległości od pozostałych peronów. Aby do niego dojść, trzeba m.in. wyjść z terenu dworca w rejonie ul. Kościuszki, pokonać m.in. ruchliwe skrzyżowanie ulic Wita Stwosza i Wojewódzkiej, by w końcu znaleźć wejście na peron od ul. Wojewódzkiej za kinoteatrem Rialto.

Skomplikowaną trasę oznaczono m.in. schematami dojścia umieszczonymi przy wyjściu z tymczasowego dworca przy ul. Kościuszki i na samym peronie. Kolejarze rozmawiają z miastem, by dodatkowe tabliczki ze strzałkami mogły zawisnąć na zarządzanych przez miejską spółkę znakach drogowych.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane