• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zdjęcie z Ronaldo, a za potrzebą do pawilonu Japońskiego

Do Expo 2010 jeszcze półtora miesiąca, ale promocja idzie pełna parą. Japonia zachęca do odwiedzania swojego pawilonu obietnicą najwygodniejszych na świecie toalet. Hiszpania woła - zrób sobie zdjęcie z gwiazdami Realu Madryt. W polskim pawilonie trwa urządzanie wnętrza.

Oficjalne otwarcie Expo 2010 w Szanghaju - 1 maja, czyli coraz bliżej. Wiele pawilonów, w tym polski, jest już gotowych, a przynajmniej ich zewnętrzna konstrukcja.

Komfortowo załatwią potrzebę

Wystawcy,

chwalą się nie tylko oryginalną bryłą pawilonu, ale i nietypowymi atrakcjami. Japonia ogłasza więc, że odwiedzającym jej pawilon udostępni "najwygodniejszą na świecie toaletę". - Ludzie czują się w niej tak szczęśliwi i zrelaksowani, jakby byli w wygodnym salonie - mówi Sakaiya Taichi z zespołu przygotowującego Japoński pawilon.

Luksusowe toalety będą pachniały jak łąka w maju i będą miały całodobowy system czyszczący - zapowiadają Japończycy. Po (albo przed) zweryfikowaniem jakości "topowych" toalet, będzie też można odwiedzić m.in. japońską restaurację.

Hiszpanie kuszą Christiano Ronaldo

Pochwalić się zdjęciem z Xabim Alonso, Christiano Ronaldo czy Raulem? No, prawie. Hiszpanie w ramach dni Madrytu przed Expo, wystawili naturalnej wielkości grupowe zdjęcie gwiazd Realu Madryt, przy którym goście mogą się się sfotografować.

Odwiedzający mogą je potem wgrać na stronie www.madrid2010.org, a organizatorzy pokażą te zdjęcia na fasadzie hiszpańskiego pawilonu. - Chcemy zaostrzyć apetyt odwiedzających na hiszpański pawilon, jeszcze zanim ekspozycja ruszy w maju - tłumaczył ten event Ignacio Nino, koordynator pawilonu. Hiszpanie postawili na Real. W kwietniu pokażą wystawę dotyczącą klubu, otworzą też sklep z klubowymi gadżetami. - niektórzy gracze w trakcie wystawy mogą się pojawić w bambusowym hiszpańskim pawilonie osobiście - dodał Nino.

Polski dzień - 22 maja

Hiszpański pawilon zostanie dokończony do końca marca. Tymczasem trwają prace wewnątrz polskiego pawilonu. Zakończenie ich przewidziano na połowę kwietnia. Budowę nowoczesnej bryły, która nawiązuje do motywu ludowej wycinanki, skończono już 10 lutego.

Projekt zespołu młodych architektów z Warszawy spodobał się tak bardzo, że w grupie kilku wybranych pawilonów narodowych promuje wystawę EXPO 2010 w Chinach.

Expo 2010 zostanie otwarte 1 maja. Na 22 maja zaplanowano Dzień Polski. Swój udział w nim zapowiedział premier Donald Tusk.

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane