• rozwiń
  • WIG20 2334.57 +0.57%
  • WIG30 2671.80 +0.59%
  • WIG 60806.79 +1.02%
  • sWIG80 11915.83 +0.41%
  • mWIG40 4034.23 +0.45%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:59

Dostosuj

Zdjęcia i wideo w jednym miejscu. Agencja TVN współpracuje z Agencją Gazeta

Zdjęcia i wideo w jednym miejscu. Agencja TVN współpracuje z Agencją Gazeta
Foto: x-news Foto: X-news

Agencja TVN rozszerza swoje zasoby. Od 17 lipca użytkownicy serwisu będą mogli skorzystać z materiałów fotograficznych Agencji Gazeta. Dzięki podpisaniu umowy powstał unikalny pakiet produktów tematycznych dla mediów, zawierających najwyższej jakości materiały fotograficzne i audiowizualne dotyczące najważniejszych wydarzeń w Polsce i za granicą.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Agencją Gazeta ze względu na jej bogate zasoby zdjęć newsowych oraz wysoką jakość i szybkość w dostarczaniu materiałów

Tomasz Nabakowski, dyrektor działu Agencj TVN

- Poszerzamy zakres działalności x-news, by spełnić oczekiwania klientów szukających jednej platformy, która może im dostarczyć komplet materiałów newsowych do publikacji. Zdjęcia Agencji Gazeta pomogą np. wydawcom serwisów internetowych ilustrować artykuły z osadzonymi materiałami wideo - powiedział Tomasz Nabakowski, dyrektor działu Agencja TVN. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z Agencją Gazeta ze względu na jej bogate zasoby zdjęć newsowych oraz wysoką jakość i szybkość w dostarczaniu materiałów - dodał Nabakowski.

Foto i wideo w jednym miejscu

- Cieszymy się, że rynek nowych mediów docenia jakość zdjęć. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron – mówi z kolei Bogusława Kotowska, dyrektor zarządzająca działem Foto w Agorze.

Porozumienie między firmami polega na wzajemnej promocji materiałów. Agencja TVN będzie pośredniczyć w sprzedaży zdjęć Agencji Gazeta, która z kolei promować będzie wśród swoich klientów materiały wideo dostępne w x-news. Cena zdjęć będzie ustalana w indywidualnych negocjacjach.

Nagradzane zdjęcie

Agencja Gazeta działa od 1994 roku, a w jej archiwum znajduje się ponad 8 mln fotografii. Współpracuje z nią ok. 80 fotografów z całego kraju. Ich zdjęcia były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach World Press Photo i Grand Press Photo.

Agencja TVN uruchomiła platformę x-news rok temu. Serwis dystrybuuje materiały wideo pochodzące z zasobów stacji Grypy TVN oraz od partnerów zewnętrznych (m.in. CNN Newsource) do polskich i zagranicznych mediów oraz światowych agencji informacyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane