• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zdałeś? Zapraszamy po komputer!

Zdałeś? Zapraszamy po komputer!
Foto: Padeborn Uni Foto: Na ulicach niemieckich miast pojawią się plakaty z reklamami Uniwersytetu w Paderborn

Uniwersytet w niemieckim Paderborn zachęca kandydatów do studiowania: każdy, kto rozpocznie naukę od października, dostanie od uczelni nowiutki przenośny komputer. Uczelnia liczy, że ułatwi to studentom naukę - ale jednocześnie spodziewa się, że przyciągnie w ten sposób więcej dobrych kandydatów.

Komputer w rękach studenta to już codzienność, podobnie jak i połączenie z Siecią. Większość uczelni na różne sposoby ułatwia dostęp do wiedzy i tą drogą. Do tej pory jednak nikt nie poszedł tak daleko, jak akademicy z Paderborn.

Ich oferta jest prosta: każdy, kto rozpocznie studia w zimowym semestrze, dostanie komputer - gratis. Spodziewać się należy typowego netbooka z 10-calowym monitorem, pracującego pod Windows XP lub Linuxem, zdolnego do bezprzewodowej komunikacji z siecią obejmującą wszystkie gmachu uniwersyteckiego kampusu - i oczywiście całym światem internetu.

Zatrzymać ubytek studentów

"Twój uniwersytet w twojej torbie" - brzmi reklamowy slogan uczelni. Ma zwiększyć zainteresowanie kandydatów kierunkami z grupy MINT (matematyka, informatyka, nauki przyrodnicze, technika - niem. Mathematik, Informatik, Naturwissenschaften, Technik).

Rektor uczelni prof. Nikolaus Risch przyznaje, że akcja ma wywołać rozgłos i ściągnąć do Padebborn dobrych kandydatów także z innych regionów niż Północna Nadrenia. Niemieckie uczelnie, zwłaszcza publiczne, zaczynają odczuwać spadek zainteresowania swoją ofertą. Uniwersytet w Paderborn jeszcze w roku akademickim 2005/06 miał niemal 15 tysięcy studentów, w ostatnim semestrze - już ponad dwa tysiące mniej.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane