• rozwiń

Zbliża się strajk pocztowców?

Zbliża się strajk pocztowców?
Foto: TVN24 Foto: Strajk na poczcie coraz bardziej realny

Fiaskiem zakończyły się środowe rozmowy związkowców z dyrekcją Poczty Polskiej w sprawie podwyżek płac. Kolejną turę negocjacji zaplanowano na wtorek. Szef związkowców Paweł Jędrzejewski powiedział jednak, że zbliża się moment w którym będzie musiał poinformować dyrekcje spółki o rozpoczęciu strajku.

W środę wieczorem po wielogodzinnych rozmowach w związku z brakiem postępu w negocjacjach strony zrezygnowały z dalszej pomocy mediatora. Paweł Jędrzejewski zapowiedział, że jeśli dalsze rozmowy nie przyniosą rezultatu, to do strajku może dojść jeszcze w kwietniu. Rzecznik podkreślił, że związkowcy oczekują na zmianę stanowiska dyrekcji Poczty.

10 proc. to za mało

Jak powiedział rzecznik prasowy Poczty Radosław Kazimierski podwyżka rzędu 10 proc. na koniec 2008 roku została już wdrożona do realizacji. Jednak związkowcy oczekują znacznie wyższego wzrostu płac.

W przeprowadzonym w marcu referendum ponad 86 proc. uczestniczących w nim pracowników Poczty opowiedziało się za strajkiem (głosowało 73,78 proc. pracowników), jeżeli trwający obecnie spór zbiorowy nie zakończy się porozumieniem.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane