• rozwiń

Zbieracze truskawek, uważajcie!

Zbieracze truskawek, uważajcie!
Foto: TVN24 Foto: MSZ ostrzega zbieraczy truskawek

Nawet harówka może nie zapewnić godziwego zarobku - Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Polaków, którzy wybierają się do sezonowej pracy na Wyspach Brytyjskich.

- W związku z licznymi skargami obywateli polskich, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia sezonowej pracy na plantacjach owoców (głównie truskawek), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, by przed wyjazdem z kraju dokładnie zapoznać się z warunkami proponowanymi przez miejscowych pracodawców - czytamy w ministerialnym komunikacie.

Resort spraw zagranicznych ostrzega przede wszystkim młodzież. "W wielu przypadkach praca ta przeznaczona jest dla studentów, zwłaszcza z krajów, które obowiązuje ruch wizowy z Wielką Brytanią. Oferowane na plantacjach warunki umożliwiają osiągnięcie dochodu, który pozwala jedynie na pokrycie kosztów pobytu na Wyspach - oferta ta nie jest skierowana do osób, które chciałyby podjąć pracę dającą możliwość utrzymania się w Wielkiej Brytanii oraz zaoszczędzenia znacznej części uzyskanego wynagrodzenia. Praca odbywa się zazwyczaj w systemie akordowym, a obowiązujące wysokie normy wydajności sprawiają, iż uzyskanie optymalnego wynagrodzenia jest niejednokrotnie niemożliwe" - napisano w dokumencie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane