• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zatrudnij mamę to dostaniesz ulgę

Zatrudnij mamę to dostaniesz ulgę
Foto: TVN24 Foto: Zatrudnienie kobiety po macierzyńskim lub wychowaczym będzie procentować ulgami

Za zatrudnienie kobiety wracającej z urlopu macierzyńskiego albo osoby po 50 roku życia firmy będą mogły liczyć na zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - zapowiada w "Gazecie Prawnej" wiceminister pracy i polityki społecznej.

Ministerstwo chce zwolnić te firmy z opłacania składek przez trzy lata. Rozważana jest również możliwość refundacji pracodawcom kosztów przekwalifikowania tych pracowników, którzy są zagrożeni zwolnieniem na przykład ze względu na ich wiek. - Chodzi na przykład o 54-letniego malarza pokojowego, który nie może wykonywać już tej pracy, ale mógłby zostać świetnym doradcą klienta w sklepie handlującym akcesoriami malarskimi - tłumaczy Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie dalej w dół
Resort pracy planuje też najpóźniej w kwietniu przekazać do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma on zawierać wiele rozwiązań sprzyjających powstawaniu nowych miejsc pracy i zwiększaniu mobilności zawodowej. Zaczną one obowiązywać od stycznia 2009 roku.

Wiceminister szacuje, że bezrobocie na koniec tego roku spadnie poniżej 10 proc.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane