• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zatrudnienie spada, kilogramów przybywa

Zatrudnienie spada, kilogramów przybywa
Foto: SXC Foto: Tyją w kryzysie

Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy. W zeszłym roku rekordowe dwie piąte pracowników przybrało na wadze.

W ubiegłym roku aż 43 proc. pracowników przybrało na wadze, co było rekordem. 32 proc. z nich wskazało na stres jako czynnik sprzyjający tyciu. 28 proc. zatrudnionych osób przybrało więcej niż 4,5 kg a 12 proc. ponad 9 kg. - Przy złej sytuacji gospodarki pracownicy mają więcej obowiązków i mniej czasu dla siebie, częściej też sięgają po sprzyjające tyciu jedzenie - powiedziała wicedyrektor działu zatrudnienia CareerBuilder.com, Rosemary Haefner.

Częściej tyją kobiety

W przeprowadzonym sondażu 49 proc. respondentów wiązało wzrost swojej wagi z siedzącym trybem życia. Wśród pracowników zatrudnionych w amerykańskich biurach częściej tyją kobiety (50 proc.) niż mężczyźni (39 proc.).

Niemal połowa ankietowanych pracowników przyznała, że w

pracy konsumuje lunch co najmniej 5 razy w tygodniu, a co czwarty Amerykanin zjada 2 przekąski w godzinach pracy. Tylko 9 proc. ankietowanych przyznało, że swoją godzinną przerwę na lunch wykorzystuje na ćwiczenia.

Spacer zamiast maila

Portal CareerBuilder.com zaleca pracownikom, aby przynosili z domu zdrowe posiłki oraz ustalili stałe godziny ich spożywania. Ma to być sposób na wyeliminowanie nawyku częstego jedzenia przekąsek w pracy. Tym co pracują przy biurkach, zaleca się także zwiększenie ruchu. - Zamiast dzwonić, czy wysyłać e-maile do współpracowników, po prostu przejdźmy się do nich - pisze CarrierBuilder.com

Internetowy sondaż przeprowadzono w dniach od 10 lutego do 2 marca w grupie 4800 osób w wieku powyżej 18 lat zatrudnionych na pełnym etacie. CareerBuilder.com to największy w USA portal z ofertami pracy. Miesięcznie stronę portalu odwiedza ponad 23 mln osób.

kaw/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane