• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Zaskakująco dobre wyniki Tesco

Zaskakująco dobre wyniki Tesco
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Dwucyfrowy wynik Tesco

Zysk znanej także na polskim rynku sieci handlowej Tesco wzrósł o blisko 12 procent w ostatnim roku rozrachunkowym. Według dyrektora finansowego Tesco światowa recesja i pogorszenie sytuacji finansowej konsumentów nie powoduje pogorszenia sprzedaży, bo firma zachowuje niskie ceny.

Tesco to jest największą brytyjską siecią handlową, ale działa także w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a nawet na wschodzie Azji, w takich krajach jak Malezja czy Korea Południowa.

- Myślę, że nastały ciężkie czasy dla brytyjskich konsumentów. Wzrost cen energii i rosnące raty kredytów podwyższyły koszty utrzymania, a to skłania do poszukiwania niskich cen. Dlatego myślę, że detaliści tacy jak Tesco są bardziej odporni na trudności na rynku niż inne sklepy. Oferujemy dobrą cenę bo jesteśmy sklepem dyskontowym - ocenił wyniki opstatniego roku Andrew Higginson, dyrektor finansowy Tesco.

Sukces za granicą

Do sukcesu sieci przyczyniły się także wyniki Tesco ze sprzedaży zagranicznej. - Pewnym krokiem wchodzimy w nowy finansowy rok. Możemy pochwalić się znakomitym rozwojem na rynku międzynarodowym, szczególnie w USA, Chinach i Turcji - powiedział naczelny dyrektor sieci, Terry Leahry.

W listopadzie zeszłego roku firma otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem "Fresh&Easy" w Stanach Zjednoczonych - w momencie, w którym zaczęły się pojawiać sygnały o zbliżającej się recesji w USA. Jednak Tesco do inwestycji zachęciły wyniki, jakie uzyskało pierwsze 60 sklepów firmy zlokalizowanych w południowej Kalifornii, Arizonie i Newadzie.

mwr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane