• rozwiń

Zarządy spółek Krauzego uspokajają inwestorów

Zarządy spółek Krauzego uspokajają inwestorów
Foto: TVN24 Foto: Firmy grupy Prokom zapewniają, że radzą sobie w biznesowej grze

Petrolinvest, Polnord i Bioton - spółki ze stajni Ryszarda Krauzego wydały w piątek rano oświadczenia, że informacje dotyczące ich szefa nie wpływają na przyjętą strategię rozwoju, a ich działalność przebiega bez zakłóceń.

- W nawiązaniu do przekazanych przez media informacji, dotyczących Pana Ryszarda Krauze, Zarząd Spółki informuje, że działalność Spółki przebiega bez zakłóceń, zgodnie planami i przyjętą strategią rozwoju - tak zaczyna się komunikat każdej z trzech spółek, których kursy na giełdzie po czwartkowej próbie zatrzymania Krauzego przez ABW zaczęły tracić na wartości. W związku z tym pod koniec dnia portfel biznesmena był lżejszy o 700 mln zł. Udziałowcy stracili natomiast 1,6 mld. Kurs Petrolinvestu spadł o 19,8 proc., Polnordu o 13,5 proc., Prokomu Software o 8,7 proc., a Biotonu o 7,9 proc.

W piątek rano zarządy spółek uspokajały swoich inwestorów, że problemy prezesa nie wpłyną na ich kondycję. Rynek najwyraźniej przyjął komunikat, ponieważ piątkowe kursy otwarcia wszystkich spółek Krauzego nieznacznie, ale wzrosły w porównaniu z czwartkowym kursem zamknięcia.

Według piątkowych gazet, to właśnie biznesmen Ryszard Krauze może być kluczową osobą w śledztwie ws. przecieku w akcji CBA. Krauze przebywa obecnie za granicą, ale został wystawiony nakaz jego zatrzymania, a prokuratura przeszukała jego rezydencję w Gdyni.

Prokurator krajowy Dariusz Barski poinformował w czwartek, że jest już nakaz zatrzymania i zarzut dla Ryszarda Krauzego. Nie chciał jednak ujawnić jego treści.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, b. szefa policji Konrada Kornatowskiego oraz prezesa PZU Jaromira Netzela. Jak wyjaśniła p.o. rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Marzanna Mucha-Podlewska, zatrzymanie ma związek m.in. z utrudnianiem śledztwa dotyczącego przecieku informacji o akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane