• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zarząd PZU wciąż bez akceptacji KNF

Zarząd PZU wciąż bez akceptacji KNF
Foto: TVN24.pl Foto: Bałaganu w PZU ciąg dalszy

Już po raz trzeci został przesunięty termin rozpatrzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego wniosku o zgodę na pełnienie przez Agatę Rowińską funkcji prezesa PZU.

Do komisji wpłynęło pismo z PZU, w którym Rowińska poprosiła o kolejne przesunięcie terminu rozpatrywania jej wniosku przez KNF. Jako oficjalny powód tego wniosku rzecznik PZU Tomasz Brzeziński podał względy osobiste.

KNF miała zajmować się wnioskiem w sprawie Rowińskiej złożonym jeszcze przez poprzednie kierownictwo resortu skarbu już trzykrotnie.

Po tym, gdy 13 listopada Rowińskiej nie było na posiedzeniu KNF, przewodniczący Stanisław Kluza wystąpił do nowego ministra skarbu z pytaniem, czy podtrzymuje wniosek poprzedniego szefa resortu o wyrażenie zgody na powołanie Rowińskiej na prezesa PZU. Minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie uznał, że procedura rozpatrywania wniosku powinna przebiec do końca.

Jednak także przed kolejnym posiedzeniem KNF w ostatnią środę Rowińska poprosiła o przesunięcie terminu rozpatrzenia jej sprawy.

Następne posiedzenie KNF jest zaplanowane na 21 grudnia.

Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej, akceptację KNF musi mieć przynajmniej dwóch członków zarządu firmy ubezpieczeniowej, w tym prezes. Obecnie zarząd PZU nie spełnia tego kryterium, po odejściu w lipcu Mirosława Panka i odwołaniu na początku września poprzednika Rowińskiej - Jaromira Netzla.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane