• rozwiń

Zarabiają średnio 65 tys. zł miesięcznie

Zarabiają średnio 65 tys. zł miesięcznie
Foto: sxc.hu Foto: Gigantyczne płace mendżerów spółek z GPW

Średnio 65 tys. zł miesięcznie zarabiali w I półroczu 2010 członkowie zarządów największych firm na warszawskiej giełdzie - wynika z analizy "Parkietu".

Jak wynika z opracowania, najwięcej płacą banki, gdzie przeciętny zarobek menedżera był o 3 proc. większy niż przed rokiem i przekroczył 140 tys. zł miesięcznie. Rekordzistą jest tu BPH, który na wynagrodzenia zarządu wydał ponad 11 mln zł, co w przeliczeniu na jednego członka zarządu daje przeszło 266 tys. zł miesięcznie.

Drugie miejsce ze średnią płacą 232 tys. zł zajęli członkowie zarządu banku Pekao SA, a trzecie - Banku Handlowego, otrzymujący po ok. 222 tys. zł miesięcznie.

O ponad 211 proc. więcej niż przed rokiem zarobiło kierownictwo PKO BP, który nie podlega już ustawie kominowej. W pierwszym półroczu na płace dla zarządu przeznaczono prawie 3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 950 tys. zł. Średnio członek zarządu tego banku zarobił 82 tys. zł miesięcznie.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane