• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zapowiedź likwidacji zmniejszyła wpływy z abonamentu

Zapowiedź likwidacji zmniejszyła wpływy z abonamentu
Foto: TVN24 Foto: Ściągalność abonamentu jest coraz mniejsza

Zapowiedź PO likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego zaowocowała spadkiem jego ściągalności - uważa KRRiT. Według Rady, w I dekadzie listopada składkę zapłaciło o 15 proc. osób mniej, niż przewidywano.

Spadek był jeszcze większy w porównaniu z I dekadą listopada rok temu. Jak podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ściągalność abonamentu w porównaniu z tym okresem spadła w tym roku o ponad 1/5.

- Zdaniem KRRiT, jest to efekt przedwczesnych wypowiedzi niektórych polityków, zapowiadających radykalne zmiany w sposobie płacenia abonamentu, a nawet jego likwidację - napisano w komunikacie Krajowej Rady.

Abonament jest obowiązkowy

KRRiT przypomniała jednocześnie, że płacenie abonamentu jest obowiązkiem wszystkich posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych. Krajowa Rada przypomniała też wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 9 września 2004 r. TK orzekł w nim, że opłaty abonamentowe to "przymusowe, bezzwrotne świadczenie publicznoprawne, służące realizacji konstytucyjnych zadań państwa".

Przedstawiciele PO jeszcze przed wyborami zapowiadali likwidację abonamentu RTV. Obecnie wciąż podtrzymują te deklaracje. Nieznane są jednak szczegóły planowanego rozwiązania. Jeden z pomysłów zakłada, by część zadań realizowanych przez media publiczne była finansowana z budżetu państwa.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane