• rozwiń
  • WIG20 2178.77 +0.65%
  • WIG30 2464.76 +0.54%
  • WIG 57343.92 +0.56%
  • sWIG80 11421.95 -0.24%
  • mWIG40 3639.73 +0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:47

Dostosuj

Zapowiadają, że wakacje możesz spędzić na lotnisku

- Urlopowicze wybierający się na wczasy do Europy w najbliższych tygodniach powinni liczyć się z dłuższym powrotem do domu - ostrzega "Rzeczpospolita". I radzi, aby na wakacjach śledzić bieżące doniesienia, bo branża transportowa, głównie lotnicza, zapowiada strajki.

– Największe kłopoty będą mieli ci, którzy zechcą podróżować 23 sierpnia. Na ten dzień we Francji, w Grecji, Hiszpanii, we Włoszech i w Portugalii zaplanowano strajk generalny. Wtedy cały transport może być sparaliżowany. Zapowiada się prawdziwy dramat – mówi „Rz” Frances Tuke, rzeczniczka brytyjskiej organizacji turystycznej ABTA. Do strajku szykuje się też personel pokładowy British Airways, kontynuujący walkę z narzucanymi przez zarząd nowymi warunkami zatrudnienia.

Wakacje z ręką na pulsie

Jak przypomina gazeta 31 lipca oraz 1, 7, 15, 23 i 31 sierpnia strajk zapowiedzieli kontrolerzy lotów w Hiszpanii. Ich koledzy z Francji i Grecji planują w ciągu dwóch miesięcy kilkanaście strajków.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie protesty się odbędą. Większość protestów jest potwierdzana w ostatniej chwili. Dlatego, jeśli wybieramy się na zagraniczne wakacje, powinniśmy śledzić wydarzenia i mieć kontakt z linią lotniczą czy biurem podróży. Wiarygodne informacje znajdziemy na portalach turystycznych oraz stronach linii.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane