• rozwiń

Zapłaci 2,2 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffetem

Zapłaci 2,2 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffetem
Foto: TVN24 Foto: Warren Buffet obiecał, że 99 proc. swojego majątku przekaże na cele charytatywne

Lunch z Warrenem Buffetem, amerykańskim miliarderem uznawanym za najlepszego inwestora giełdowego na świecie, może kosztować nawet 2,2 mln dolarów. Tyle zapłacił jeden z oferentów podczas charytatywnej aukcji zakończonej w piątek na eBayu.

Każdego roku na eBayu Buffet wystawia na aukcję zaproszenie na obiad. Uzbierane pieniądze przeznacza organizacji charytatywnej Glide, która zajmuje się walką z ubóstwem w San Francisco.

Daleko od rekordu

W tym roku zwycięską ofertę złożył Andy Chua z Singapuru. Była ona ponad dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku. Rekordowa kwota padła w 2012 roku, kiedy za możliwość zjedzenie lunchu w towarzystwie Buffetta zapłacono 3,5 mln dolarów. Aukcje trwają od 15 lat, dotychczas udało się zebrać prawie 16 mln dolarów.

Chua będzie mógł zaprosić do siedmiu znajomych, którzy zjedzą obiad razem z miliarderem w nowojorskiej restauracji Smith & Wollensky.

Walka z biedą

Glide operuje na budżecie wynoszącym 18 mln dolarów. Rocznie serwuje ponad 850 tys. darmowych posiłków, oferuje tanie mieszkania i prowadzi przychodnię zdrowia.

Buffet należy do najbardziej hojnych filantropów na świecie. Dzięki jego wysiłkom 100 miliarderów na całym świecie zobowiązało się oddać połowę swojego majątku w trakcie życie lub po swojej śmierci.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane