• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Zapłać telefonem

Zapłać telefonem
Foto: TVN24/Archiwum Foto: Nie trzeba mieć gotówki, wystarczy telefon

W barze, kiosku, taksówce będzie można płacić komórką. Bogusław Kułakowski pokieruje firmą ATM Mobile, która rozwija system płatności przy użyciu telefonu komórkowego. Pisze o tym "Puls Biznesu".

Zadaniem dawnego szefa Ery i byłego wiceprezesa grupy ITI jest przygotowanie strategii rozwoju i uruchomienie usług m-płatności na polskim rynku. Do realizacji planów ATM Mobile potrzebna będzie bliska współpraca z operatorami komórkowymi i bankami. Pierwsze umowy z telekomami mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Nowy szef ATM Mobile jest przekonany, że usługa szybko odniesie sukces. Komórkę nosi przecież przy sobie prawie każdy Polak.
— Usługa mobilnych płatności będzie dostępna w Polsce jeszcze w tym roku. Potencjał tego rynku jest ogromny. Jestem przekonany, że ten sposób płacenia szybko stanie się popularny — mówi gazecie Bogusław Kułakowski.

ATM Mobile nie chce bezpośrednio konkurować z operatorami systemów kart płatniczych. Zapewnia, że priorytetowym rynkiem będą dla niego mikropłatności, tj. transakcje do 40 zł. Punktów, w których one dominują, są dziesiątki tysięcy, ale w niewielu można zapłacić inaczej niż gotówką. ATM Mobile stawia na parkometry, taksówki, bary szybkiej obsługi i saloniki prasowe. Kolejnym polem ekspansji ma być internet.

— To idealna forma opłacania dostępu do treści internetowych czy multimediów. Wypełnimy lukę rynkową. Internauci na to czekają — mówi Bogusław Kułakowski.

W przyszłości ATM Mobile może wejść z usługami m-płatności na rynki zagraniczne. Rozwiązanie jest już opatentowane w kilkudziesięciu krajach. 60 proc. udziałów ATM Mobile posiada notowany na giełdzie integrator i dostawca usług telekomunikacyjnych ATM. Większościowy udziałowiec deklaruje, że m-płatności to dopiero początek ekspansji firmy na rynku usług mobilnych.

apl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane