• rozwiń

Zamieszanie wokół Jewtuszenkowa. Komitet Śledczy zaprzecza informacjom o zwolnieniu oligarchy

Zamieszanie wokół Jewtuszenkowa Odtwórz: Zamieszanie wokół Jewtuszenkowa
Foto: Dyor, CC BY-SA 3.0 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Majątek Władimira Jewtuszenkowa wycenia się na ponad 8 mld dol. | Video: Zamieszanie wokół Jewtuszenkowa

Władimir Jewtuszenkow pozostaje w areszcie domowym? Rosyjski Komitet Śledczy dementuje wcześniejsze informacje agencji Interfax, która podała, że biznesmen został zwolniony z aresztu. Informacje o zwolnieniu Jewtuszenkowa potwierdził także rzecznik jego firmy.

Pierwsza informacje o zwolnieniu oligarchy podała agencja Interfax, którą cytował Reuters. Potem zwolnienie potwierdził rzecznik firmy AFK Sistema. - Został zwolniony z aresztu - poinformował rzecznik, odmawiając szczegółowych informacji.

Informacjom tym zaprzeczył jednak później rzecznik Rosyjskiego Komitetu Śledczego Władimir Markin. Zaznaczył on, że warunki aresztu nie zmieniły się.

W reakcji na informacje o uwolnieniu Jewtuszenkowa akcje jego firmy podrożały o 16 proc., ale po dementi zanotowały spadek.

Areszt domowy

O zatrzymaniu przewodniczącego rady dyrektorów i głównego akcjonariusza wielobranżowego holdingu AFK Sistema Władimira Jewtuszenkowa pod zarzutem prania brudnych pieniędzy, poinformował we wtorek Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Podał też, że Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał zastosowanie wobec 65-letniego Jewtuszenkowa, jednego z najbogatszych Rosjan, środka zapobiegawczego w postaci aresztu domowego. Amerykańskie pismo "Forbes" szacuje majątek zatrzymanego oligarchy na 9 mld dolarów. Komitet Śledczy przekazał, że Jewtuszenkow został zatrzymany w ramach śledztwa w sprawie kradzieży akcji przedsiębiorstw sektora paliwowo-energetycznego Baszkirii i ich legalizacji. Baszkiria to bogata w ropę naftową republika na Uralu.

AFK Sistema uznała zarzuty wobec Jewtuszenkowa za bezpodstawne. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że sprawa aresztowanego oligarchy nie ma nic wspólnego z polityką.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane