• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Założyciel Apple z przeszczepioną wątrobą

Współzałożyciel i prezes firmy komputerowej Apple Steve Jobs dwa miesiące temu przeszedł operację przeszczepu wątroby, ale jeszcze w tym miesiącu ma wrócić do pracy - poinformował w sobotę dziennik "Wall Street Journal".

Steve Jobs, któremu w 2004 r. usunięto nowotwór trzustki, na początku 2009 roku udał się na półroczne zwolnienie lekarskie.

Teraz "Wall Street Journal" powołując się niesprecyzowane źródła pisze, że po przeszczepie Jobs być może będzie początkowo pracował w niepełnym wymiarze godzin, a codziennymi zadaniami będzie nadal kierował dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych Tim Cook.

Według gazety, niektórzy członkowie kierownictwa Apple wiedzieli o operacji 54-letniego Jobsa, którą przeprowadzono w Tennessee, i co tydzień byli informowani o jego stanie przez lekarza.

Kurs giełdowy zależny od stanu zdrowia

Od kiedy Jobs przeszedł operację usunięcia nowotworu trzustki, wszelkie doniesienia o stanie jego zdrowia powodują znaczne zmiany kursu akcji Apple. Szczególne zainteresowanie, jakim inwestorzy i analitycy obdarzają jego osobę, wynika z faktu, że jest on postrzegany jako wizjoner w dziedzinie technologii i marketingu, a jego rola w Apple jest dużo większa niż prezesów innych spółek. W ciągu ostatniej dekady udało mu się przemienić przynoszącego straty producenta komputerów Macintosh w wytwórcę popularnych na całym świecie gadżetów, takich jak iMac, iPod czy iPhone.

nsz/ola

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane