• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Załodze Fiata w Tychach nie grożą zwolnienia

Załodze Fiata w Tychach nie grożą zwolnienia
Foto: TVN24 Foto: Załoga tyskiej fabryki może spać spokojnie

- W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - oznajmił wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego niedawno planu strategicznego koncernu.

Włoska agencja prasowa podała, że to strona polska podniosła podczas rozmów z przedstawicielem włoskiego MSZ, skoncentrowanych na współpracy gospodarczej, sprawę przyszłości fabryk koncernu motoryzacyjnego.

Polscy rozmówcy wyrazili zaniepokojenie planami przeniesienia z Polski do Włoch produkcji pandy, co przewiduje plan strategiczny firmy na 5 najbliższych lat. Włoski wiceminister rozwiał jednak wszystkie niepewności.

Włosko-polska współpraca

Ponadto Alfredo Mantica zapewnił o zainteresowaniu włoskich firm inwestowaniem w Polsce oraz udziałem w prywatyzacji 800 przedsiębiorstw, zapowiedzianej przez polskie Ministerstwo Skarbu. Włochy, poinformował, mogą także przystąpić do przetargu na samoloty szkoleniowe dla polskiego lotnictwa wojskowego.

Mantica zachęcił również władze w Warszawie do tego, by podzielały stanowisko Włoch w sprawie ich odwołania od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wypowiedział się przeciwko wieszaniu krzyży w szkołach. Jak podkreślił, trybunał ten powinien "unikać wypowiadania się w kwestiach obyczajów i tradycji narodowych".

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane