• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zaległe pieniądze w policji pod choinkę

Zaległe pieniądze w policji pod choinkę
Foto: TVN24 Foto: Policjanci dostaną pieniądze

Jeszcze we wtorek na konto policjantów przekazane zostaną 102 mln zł w ramach zaległych świadczeń i 20 mln zł na odprawy dla funkcjonariuszy, którzy odchodzą ze służby - poinformował rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. W te zapewnienia nie wierzy jednak wielu szeregowych policjantów.

- Komendant główny policji podjął decyzję, by jeszcze przed świętami pieniądze te przesłane były na konta funkcjonariuszy - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

W miniony piątek wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska podpisała wniosek MSWiA i KGP, dotyczący 122 mln zł, które miały być przeznaczone na pokrycie wszystkich zaległych świadczeń wymagalnych.

Policjanci sceptyczni

Wiadomość o wypłacie zaległych świadczeń jeszcze we wtorek wywołał gorącą dyskusję na Internetowym Forum Policji. Większość z piszących na nim policjantów nie wierzy, że na ich konta trafią pieniądze. "Znając życie to nie przeleją wszystkich zaległości. Wiszą mi za przejazdy, 1 przejazd w roku, pod gruszą, oc pojazdów" - pisze Teddy. "Myślę, że trzeba cierpliwie czekać dzisiejszego dnia... Coś na pewno przeleją, ale nie wydaje mi się aby to były WSZYSTKIE zaległości :/" - dodaje Azx112.

Sceptyczny jest też DirkPitt: "Koledzy i po co się tak nakręcacie, każdy z nas czeka na te pieniądze, które się nam należą i fajnie byłoby je dostać teraz przed Świętami, ale ja osobiście nie wierzę, że wypłacą całość, tylko znowu rzucą ochłapy za 2-3 miesiące i odtrąbią że policjantom zapłacili, a ci narzekają, a my tradycyjnie znowu będziemy pomstować i rzucać mięsem...".

Policjanci na ulicach

Służby mundurowe, w tym policjanci, mają ok. 20 świadczeń dodatkowych, m.in. dodatek za brak mieszkania, dopłata do wypoczynku, zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby czy delegacje. Zaległości w ich wypłacie 31 października wynosiły 127,5 mln zł.

1 grudnia właśnie z powodu zaległych świadczeń przed kancelarią premiera manifestowało ok. 5 tys. policjantów. Domagali się wypłaty zaległych świadczeń do końca roku oraz odstąpienia od kolejnych cięć w budżecie policji na rok 2010, grozili też masowymi protestami oraz zasypywaniem sądów pozwami o wypłatę należnych świadczeń, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane