• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Zakupy przenoszą się do internetu

Zakupy przenoszą się do internetu
Foto: sxc.hu Foto: W sieci najczęściej kupujemy artykuły elektroniczne

Przed świętami e-sklepy są zasypywane zamówieniami. Firmy handlujące w sieci notują nawet trzykrotny wzrost obrotów. A to dopiero początek świątecznej gorączki zakupów. W tym roku przez internet zrobi je 30 proc. Polaków - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jest to dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku. Wirtualne sklepy notują ogromny wzrost obrotów, gdy tradycyjne sklepy dopiero zmieniają tryb pracy na świąteczny.

Czas największych zakupów jednak dopiero przed nami – zwyczajowo przypada na koniec pierwszego tygodnia grudnia. – Spodziewamy się, że w grudniu nastąpi jeszcze przynajmniej 50-proc. wzrost sprzedaży w kategorii zabawek, ubranek dla dzieci oraz kosmetyków i perfum – mówi gazecie Tomasz Sypuła z Agito.pl.

Co kupujemy najczęściej?

Najwięcej kupujemy w internecie artykułów elektronicznych. Telefony, aparaty fotograficzne, nawigacje satelitarne, dyski zewnętrzne to idealne prezenty pod choinkę. Ale dużym wzięciem cieszą się również golarki, lokówki i inne urządzenia pielęgnacyjne.

Jedną z przyczyn rosnącej popularności wirtualnych zakupów jest niechęć klientów do przedświątecznego zgiełku i tłoku w galeriach handlowych. Zamiast stać w kolejkach i korkach lepiej kliknąć parę razy w myszą.

Zakupy w sieci stanowią obecnie 5 proc. całego handlu. W 2015 roku ma to być już dwa razy więcej - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna".

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane