• rozwiń

Zakupy Polaków urosły najmocniej w Europie

Zakupy Polaków urosły najmocniej w Europie
Foto: sxc.hu Foto: Polacy kupują coraz więcej

Chociaż zakupy zakupom nierówne, to z danych Eurostat wynika, że w marcu pod tym względem byliśmy w Europie bezkonkurencyjni. Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła w naszym kraju najwięcej w całej Europie.

Spośród członków UE, których dane uwzględnia Eurostat, sprzedaż spadła (w ujęciu rocznym) w 9 krajach, a wzrosła w 12 krajach. Najwięcej wzrosła w Polsce (6,9 proc.), Luksemburgu (5,7 proc.) i na Litwie (5,2 proc.). Największe spadki zanotowały Hiszpania (-9,6 proc.), Dania (-8,7 proc.) i Portugalia (-6,8 proc.).

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce spadła w marcu o 1,9 proc. W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna spadła o 0,8 proc. m/m i o 1,0 proc. rok do roku. W strefie euro sprzedaż detaliczna spadła o 1,0 proc. m/m i zwiększyła się o 1,7 proc. w ujęciu rocznym.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna wzrosła w marcu 2011 roku o 18,8 proc. w ujęciu miesięcznym i zwiększyła się o 9,4 proc. r/r. W lutym 2011 roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 12,2 proc. r/r.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane