• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Francja

Zakupy na ratunek gospodarce. Francuzi chcą handlować w niedzielę

Zakupy na ratunek gospodarce. Francuzi chcą handlować w niedzielę Odtwórz: Zakupy na ratunek gospodarce. Francuzi chcą handlować w niedzielę
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Francja chce zliberalizować handel w niedzielę. Jest ustawa | Video: Zakupy na ratunek gospodarce. Francuzi chcą handlować w niedzielę

Francja pozwoli na częstsze niż do tej pory otwarcie sklepów w niedzielę - pisze Reuters. Jak wynika z projektu ustawy, do którego dotarła agencja, kraj próbuje rozwiązać spór wokół reform mających podźwignąć słabnącą francuską gospodarkę.

Ustawa, która zawiera plany deregulacji handlu, ma zostać zaprezentowana w przyszłym miesiącu wraz z nowymi propozycjami podatkowymi dla pracowników służby zdrowia.

Mniej biurokracji

Jak pisze Reuters, to odpowiedź na wymagania UE dotyczące ograniczenia biurokracji. Jednak minister gospodarki Emmanuel Macron nie pójdzie tak daleko jak żądają niektórzy politycy opozycji.

Ustawa ma pozwolić na otwarcie sklepów w 12 niedziel w roku (obecnie jest to możliwe przez 5 niedziel). Większa ma być też elastyczność przepisów handlowych w regionach turystycznych, które pozazdrościły Londynowi zakupów siedem dni w tygodniu.

Wielkie sieci handlowe od dłuższego czasu komentują, że obecnie obowiązujące przepisy nie przystają do obecnych czasów. Ich zdaniem wydłużenie handlu spowoduje stworzenie nowych miejsc pracy i wyrównanie konkurencji ze sklepami internetowymi.

Przeciwko liberalizacji przepisów opowiadają się głównie związki pracownicze.

Nowe przepisy mają też pomóc w przezwyciężeniu stagnacji na rynku nieruchomości. Zmienić mają się przepisy regulujące sposób pracy notariuszy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane