• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zagrożenie "epidemią" hazardu rośnie

Zagrożenie "epidemią" hazardu rośnie
Foto: sxc.hu Foto: Zagrożeniem dla Włochów jest hazard?

Według włoskiego ministra zdrowia w kraju rośnie "epidemia" hazardu. Renato Balduzzi zaapelował o ograniczenie reklam gier hazardowych, by - jak powiedział - uchronić przed nimi przede wszystkim nieletnich.

- Uzależnienie od gier (hazardowych) to choroba, którą należy traktować poważnie - oświadczył minister. Jego zdaniem, w obliczu zjawiska prężnie rozwijającego się przemysłu gier hazardowych, między innymi pokera w internecie, można mówić wręcz o "epidemii". W

uzależnienie od hazardu popadło już pół miliona ludzi, w większości młodych. Dalsze 2 miliony są nim zagrożone.

W opinii szefa resortu zdrowia istnieją różne możliwości ograniczenia reklam gier hazardowych, na przykład na mocy jednostronnej decyzji państwa.

Zakaz nie wchodzi w grę

- Najważniejsze jest to, by zgadzać się co do tego, że takie limity są potrzebne - dodał Renato Balduzzi. Wyraził opinię, że w działania na rzecz wprowadzenia tego typu ograniczeń należy zaangażować przedstawicieli wszystkich władz, włącznie z burmistrzami

Zakaz hazardu nie wchodzi w rachubę. Państwo nie może być stróżem etyki. Ale może dawać wskazówki

Minister zdrowia Włoch, Renato Balduzzi

poszczególnych miast. Jako priorytet wskazał obronę nieletnich.

- Zakaz hazardu nie wchodzi w rachubę. Państwo nie może być stróżem etyki. Ale może dawać wskazówki - stwierdził minister zdrowia. Pracuje on nad projektem ustawy, której celem jest wprowadzenie ograniczeń w reklamie tej branży.

Według statystyk z ubiegłego roku, każdy mieszkaniec Włoch przeznaczył średnio na gry liczbowe i wszelkie inne ponad 1000 euro.

W 2011 roku wpływy z hazardu osiągnęły we Włoszech rekordową sumę blisko 80 miliardów euro, czyli o jedną czwartą więcej niż w roku poprzednim. W ostatnim czasie zanotowano ogromne zyski z pokera online. Wpływy w tym sektorze wyniosły w zeszłym roku 8,5 miliarda euro.

ab\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane