• rozwiń

Żabka w czeskich rękach

550 mln złotych za sieć sklepów Żabka zapłaciła czesko-słowacka grupa kapitałowa Penta Investors.

Nowy właściciel zapowiada, że będzie kontynuować strategię firmy. Dobrze rozpoznawalne logo sieci nie zostanie zmienione.

Penta Investors chce zwiększyć liczbę sklepów z obecnych 1800 do 2,5 tys. za pięć lat. Zamierza również utrzymać dynamiczny wzrost przychodów - w ubiegłym roku było ich 1,320 mld zł, czyli o 20 proc. więcej niż rok wcześniej.

Nowy właściciel to czesko-słowacka grupa funduszy, która powstała w 1994 roku. Penta Investors zatrudnia 13 tys. osób. Ten inwestor już teraz obecny jest na polskim rynku. Posiada 400 punktów bukmacherskich Profesjonał oraz 30 aptek Dr Max.

Sieć Żabka należała wcześniej do AIG Investments Group oraz pomysłodawcy i twórcy Żabki - Mariusza Świtalskiego i to właśnie od nich została przez Pentę kupiona. Jest to największe przejęcie w tym sektorze w ostatnich latach. Jest to też największa transakcja w historii spółki Penta Investors poza Czechami i Słowacją.

Przejęciem Żabki interesował się też Ruch i inni krajowi inwestorzy.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane