• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Zabierają pandę, ale chwalą Polskę

Zabierają pandę, ale chwalą Polskę
Foto: TVN24 Foto: Włosi chcą przenieść produkcję nowego modelu pandy z Polski do fabryki pod Neapolem

Żadna włoska fabryka koncernu nie osiągnęła tak wysokiego poziomu jakości produkcji, jak zakład w Tychach - stwierdził dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne. Ale Włosi i tak nie zrezygnowali z przeniesienia produkcji nowego modelu pandy z Polski pod Neapol.

Zabierając głos w kolejnym dniu dyskusji na temat planów przeniesienia produkcji nowego modelu pandy z Polski do fabryki w Pomigliano d'Arco pod Neapolem, Marchionne dał wyraźnie do zrozumienia, że wiele krajów chciałoby produkować to auto. - Ustawiła się długa kolejka - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Proszony o komentarz do postulatów strony polskiej, by pozostawić produkcję pandy w Tychach, dyrektor generalny oświadczył: - W Polsce wytwarzana ona była dobrze, na najwyższym poziomie, na poziomie, jakiego nie osiągnął nigdy żaden jego włoski zakład.

We wtorek w zakładzie w Pomigliano d'Arco odbędzie się referendum na temat projektu restrukturyzacji i reorganizacji pracy w związku z planami przeniesienia tam produkcji pandy.

Strategię Fiata, przewidującą zainwestowanie w tę fabrykę 700 milionów euro, poparły cztery związki zawodowe, podpisując już porozumienie z koncernem. Przeciwny - na tle sporu o prawa pracownicze - jest tylko lewicowy związek metalowców Fiom.

mac//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane