• rozwiń

Zabawki z polskich sklepów też trują

Zabawki z polskich sklepów też trują
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Koraliki z polskich sklepów też mogą być trujące

Magiczne koraliki Bindeez sprzedawane w Polsce są szkodliwe - dowiedział się TVN CNBC Biznes. Polski importer zabawek firma Cobi potwierdziła, że wyniki badań wykazały, iż w koralikach znaleziono substancję 1,4 buthanediol, która może zagrażać zdrowiu.

Magiczne koraliki zostały wycofane z polskich sklepów prawie dwa tygodnie temu po informacjach o wycofaniu ich ze sklepów w Australii i Stanach Zjednoczonych. Tam do szpitali trafiło pięcioro dzieci, z objawami zatrucia po połknięciu koralików. Ekspertyzy w tych krajach wykazały zastosowanie w koralikach toksycznego butanediolu, który po połknięciu może doprowadzić do utraty świadomości, śpiączki, a nawet śmierci.

1,4 buthanediol to substancja obecna w wielu produktach. Niebezpieczna staje się wtedy, gdy przedostaje się do organizmu. Jak ustalił TVN CNBC Biznes - w magicznych koralikach Bindeez normy uwalniania tej substancji do organizmu zostały wielokrotnie przekroczone. Polski importer zabawek, firma Cobi, potwierdziła wyniki badań.


Podobną substancję zawierają tzw. tabletki gwałtu.

Cobi 8 listopada wycofał zabawki ze sprzedaży w sklepach nie czekając na ekspertyzę składu chemicznego barwników. Cobi umożliwił też zwrot pieniędzy tym klientom, którzy dokonali już zakupu.

Bindeez to różnokolorowe koraliki, które można układać w różne wzory na specjalnej matrycy. Kiedy matrycę m polejemy wodą, a potem wysuszymy, to możemy wyjąć z niej trwały wzór.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane