• rozwiń

Za robotą rozejrzyj się u rolnika

Za robotą rozejrzyj się u rolnika
Foto: TVN CNBC Binzes Foto: Minister Sawicki: pieniądze z Funduszu Pracy także na tworzenie miejsc pracy u rolników

19 tys. złotych z Funduszu Pracy dla rolnika, który stworzy nowe miejsce pracy na wsi? Resorty pracy i rolnictwa chcą, by część pieniędzy ze składek płaconych przez firmy trafiała do gospodarstw rolnych. Przedsiębiorcy spoza rolnictwa są przeciw.

- Działalność rolnicza w niczym nie jest gorsza, niż przedsiębiorstw i nie powinna być dyskryminowana w dostępie do refundacji kosztów utworzenia nowych miejsc pracy – tłumaczył minister rolnictwa Marek Sawicki TVN CNBC Biznes.

Minister podkreślił przy tym, że dofinansowanie miejsc pracy będzie sprzyjać budowaniu przedsiębiorczość na wsi i wzmacniać zatrudnienie w obszarach wiejskich.

- Ja przypomnę, że dzisiaj na wsi mieszka mniej rolników niż nie-rolników, więc jeśli chcemy zacząć traktować rolników jak przedsiębiorców, to być może jest to dobry pierwszy krok, żeby również kwestie zatrudnienia w rolnictwie traktować podobnie jak w małym przedsiębiorstwie - stwierdził minister Sawicki.

Propozycje użycia do tego pieniędzy z Funduszu Pracy krytykują przedsiębiorcy, według których rolnicy nie powinni otrzymywać wsparcia z funduszu, na który nie płacą składek.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane