• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Za pięć lat Warszawa nie do poznania

Za pięć lat Warszawa nie do poznania
Foto: TVN24 Foto: Na następne pięć lat Warszawa zamieni się w plac budowy

Ratusz w Pałacu Saskim, mosty: Krasińskiego i Północny oraz druga linia metra, łącząca rondo Daszyńskiego ze stacją Stadion lub Dworzec Wileński - to główne cele inwestycyjne, jakie do 2012 obiecała zrealizować prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczny ratusz poinformował, że planowana jest również budowa trzech warszawskich obwodnic - jedna z nich, tzw. obwodnica śródmiejska, ma powstać na odcinku rondo Wiatraczna-dzielnica Targówek.

Inna planowana inwestycja - budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wiąże się z tym, że Warszawa ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tymczasem - zdaniem Gronkiewicz-Waltz - "nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka".

Nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka

Nic tak nie nadaje miastu seksapilu, jak współczesna sztuka

.

Plany dotyczące Warszawy jej prezydent przedstawiła na poniedziałkowym spotkaniu z polonijnymi dziennikarzami na Zamku Królewskim.

W spotkaniu brał udział również Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Poprosił dziennikarzy, biorących udział w XV Światowym Forum Mediów Polonijnych, by promowali Mazowsze na całym świecie.
- Nasz region jest polskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zagranicznych inwestycji. Jesteśmy otwarci na międzynarodową współpracę - podkreślił.

W tym roku na warszawskie inwestycje przeznaczono z budżetu stolicy 2 mld zł; Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że w roku 2008 kwota ta wzrośnie o kolejny miliard.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane