• rozwiń

Za oglądanie Mony Lisy zapłacisz przez cały sezon. Luwr likwiduje wolny wstęp

Muzeum w Luwrze będzie płatne we wszystkie dni w sezonie turystycznym Odtwórz: Muzeum w Luwrze będzie płatne we wszystkie dni w sezonie turystycznym
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ Benh LIEU SONG | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Darmowe wejście do Luwru nadal przysługuje m.in. młodzieży, osobom szukającym pracy i najniżej zarabiającym oraz niepełnosprawnym i ich opiekunom | Video: Muzeum w Luwrze będzie płatne we wszystkie dni w sezonie turystycznym

Zwiedzanie paryskiego Luwru, największego muzeum świata, będzie płatne we wszystkie dni w sezonie turystycznym od kwietnia do września. Darmowy wstęp w pierwszą niedzielę miesiąca będzie możliwy tylko od października do marca - poinformował we wtorek rzecznik słynnego muzeum.

Zwykły bilet wstępu do Luwru kosztuje 12 euro. Darmowe wejście do kolekcji stałych miało służyć Paryżanom - przypomniały służby prasowe Luwru.

Tymczasem napływ turystów, stanowiących ponad 70 proc. zwiedzających Luwr w niedzielę, zniechęcał mieszkańców Ile-de-France do korzystania z tego przywileju. Korzystały zaś z niego agencje turystyczne, dokonujące dzięki temu oszczędności.

Dla kogo za darmo?

Darmowe wejście do Luwru nadal przysługuje m.in. młodzieży, osobom szukającym pracy i najniżej zarabiającym oraz niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Darmowy wstęp do Luwru możliwy jest także 14 lipca w dniu święta narodowego upamiętniającego wybuch rewolucji francuskiej. Podobne zasady obowiązują również w pałacu w Wersalu.

Luwr, dawna siedziba królów Francji, w której eksponowana jest największa na świecie kolekcja dzieł sztuki, w tym słynny portret Mony Lisy pędzla Leonarda da Vinci, to także najczęściej odwiedzane muzeum świata. Rocznie zbiory ogląda ok. 9 mln osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane